Дані екстер’єрних промірів необхідні для визначення породної приналежності бджіл в процесі селекційної роботи. Для цього відбирають проби бджіл.
Виконують роботу наступним чином: на стільниках зі зрілим запечатаним розплодом беруть 50-60 щойно народжених молодих бджіл, або ділянку розплоду де вже лупиться молода бджола накриваємо ковпачком для підсадки маток. Потім, через добу відбираємо молоду бджолу з під нього. Для цього рамку звільняємо від бджоли (струшуємо,змітаємо), далі знімаємо ковпачок і набираємо бджіл. Цих бджіл кладуть у невелику банку і заливають розчином 40 градусного спирту (бджоли повинні бути покриті цим розчином щоб вони витягнули хоботки).
Далі бджіл висипають у марлевий мішечок чи клаптик марлі (10х15 см), кладуть до них папір із шкільного зошита з написаним простим олівцем номеру сім’ї і датою відбору проби бджіл і зав’язують вузлик міцною ниткою. Всі мішечки з бджолами та номерами бджолиних сімей складають в одну банку і заливають 40 о спиртовим розчином. Ємність із пробами для пересилки повинна бути герметично закупорена.
Можливо пакувати проби іншим способом з використанням маленьких баночок для кожної сімї окремо, але обов’язково вказувати номер вулика звідки взято пробу. Пишіть зворотну адресу для надсилання результатів аналізу.
Адреса лабораторії :
37300 Полтавська обл. м. Гадяч Нова пошта 1 Тел. 050-051-19-28
Людмила Миколаївна Григорків