Комплексний аналіз бджіл дослідних груп по ГО ТМСБ УСП на 2020 рік
- Обов’язкові для всіх членів ГО відбір проб бджіл для екстер’єрного аналізу – 15-30 червня (згідно методики з під ковпачка).
- Обов’язкові для всіх членів ГО обліки стану дослідних бджолосімей:
– під час весняного нарощення (1-10 травня);
– перед головним медозбором (10-20 червня);
– в період виведення бджіл, які будуть зимувати (20-30 серпня)
- Обов’язкові для всіх членів ГО перевірки якості трутневого фону біля ваших пасік. Необхідно з однієї й тої самої материнської сімї одночасно виводити неплідних маток для
- запліднення на острові
- запліднення на місцевих трутнях.
Потім з цими вже плідними матками (з обома варіантами спаровування) сформувати дослідні відводки, як робили це раніше.
На наступний рік від цих маток відбираються бджоли, робимо морфометрію і в разі виявлення в когось великої присутності чужо порідних трутнів навколо матковивідних пасік будемо рекомендувати створювати насичений трутневий бар’єр.
- Обов’язкові для всіх членів ГО проведення вимірювань гігієнічних властивостей наших бджолосімей голковим тестом ( методика на сайті ukr-step.com.ua). Період проведення досліджень травень, червень, липень.
- По можливості та бажанню членами ГО може бути проведений додатковий дослід з метою встановлення сезонної мінливості екстер’єрних ознак бджіл української степової породи. Таких даних про наших бджіл немає, але вони дуже важливі.
Методика виконання даного досліду полягає у трьох разовому відборі проб бджіл, як описано вище,в одних і тих же сім’ях. Бджіл необхідно відбирати в перших числах травня, в кінці червня, чи на початку липня та в останню декаду серпня.
Відібрані проби передати Григорків Людмилі Миколаївні в кінці сезону. Приймаючи участь в таких дослідженнях Ви зробите величезний внесок у вивченні аборигенних бджіл України. Важливо кожен раз при відборі проб бджіл фіксувати яка сила сімї була в той момент.
Наприклад на кришечці баночки пишіть № сім’ї і через/ цифру з кількістю рамок №56/15 і дата відбору.
Рада ГО ТМСБ УСП